Forum Stosunków

Stosunki Międzynarodowe

Ogłoszenie

ISOS - Internetowy System Obsługi Studenta


  • Index
  •  » Ekonomia
  •  » Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

#1 2011-05-03 13:02:19

Szrajber

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 50
Punktów :   

Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

Czy mógłby mi ktoś dać odpowiedź na dwa pierwsze pytania?
1. Wyjaśnij pojęcie rzadkości i jej konsekwencje dla teorii ekonomii. Nie wiem jakie konsekwencje to są.
2. Co to znaczy,że środki jakimi posługują się podmioty gospodarcze mają alternatywne zastosowanie?

W sumie ja dopiero zaczęłam,więc przypuszczalnie to nie będzie moja ostatnia prośba do kogoś łaskawego i już umiejącego,bądź też ogarniającego temat:)

Miłej nauki życzę:D

Offline

 

#2 2011-05-03 16:07:36

kasia.okonska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

**Wyjaśnij przyczyny występowania nadwyżki i niedoboru towarów oraz w jaki sposób cena rynkowa prowadzi do stanu równowagi.
Można wyróżnić dwie sytuacje rynkowe – występowanie nadwyżki towarów, czyli nadwyżka podaży nad popytem, Przyczyną tego stanu jest wzrost ceny. Wówczas producenci będą skłonni do większej produkcji, natomiast konsumenci będą wyrażali mniejszy popyt na dane dobro. Druga sytuacja to występowanie niedoboru towarów, czyli występowania niedoboru podaży względem popytu Jest to spowodowane spadkiem ceny. Popyt będzie wysoki, a podaż niska.
*Wyjaśnij pojęcie rzadkości i jej konsekwencje dla teorii ekonomii
Odnosi się do luki między sumą dóbr i usług, których ludzie potrzebują aby zaspokoić swoje różnorodne potrzeby, a możliwościami ich wytworzenia.

Offline

 

#3 2011-05-03 16:10:06

kasia.okonska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 2
Punktów :   

Re: Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

Pierwsze powinno byc dobrze, nie wiem jak z drugim Jak bedziesz miała odpowiedzi na pytania: Wyjaśnij funkcjonalne zależności pomiędzy ceną a podażą dóbr i porównaj je z zależnościami  między ceną a popytem, Czym różnią się spółki kapitałowe od pozostałych. Jaka jest ich rola w gospodarce
- Na czym polega oddzielenie funkcji zarządzania od funkcji własności w spółkach kapitałowych?, - Koszty w krótkim i długim okresie w przedsiębiorstwie– podstawowe różnice
- Dlaczego krzywa kosztów przeciętnych całkowitych i krańcowych mają kształt litery U ?
- Jak zmiana ceny wpływa na zyski przedsiębiorstwa w modelu konkurencji doskonałej ?
- Czym różni się optimum techniczne od ekonomicznego w modelu konkurencji doskonałej
- Równowaga w modelu konkurencji doskonałej
- Krzywa popytu, utargu krańcowego i całkowitego w monopolu - konsekwencje
- Równowaga w modelu monopolu
To miło by było jakbyś je zamieściła

Offline

 

#4 2011-05-04 17:25:17

Szrajber

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 50
Punktów :   

Re: Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

1)Koszty w krótkim i długim okresie w przedsiębiorstwie-podstawowe różnice.
Przez krótki okres rozumie się taki odcinek czasu w którym produkcja opiera się na danej technologii.W długim okresie na skutek dokonanych inwestycji zmieniają się procesy technologiczne,a zatem niemal organizacja produkcji,wzrastają(najczęściej)rozmiary produkcji stąd w długim okresie wszystkie koszty są zmienne.Okres krótki to taki,w którym przynajmniej jeden koszt jest stały.W związku z tym w krótkim okresie czasu koszty produkcji dzielą się na stałe i zmienne.

2)Jak zmiana ceny wpływa na zyski przedsiębiorstwa w modelu konkurencji doskonałej?
Producent może sprzedać dowolnie dużą ilość swego towaru po obowiązującej na rynku cenie,ale po cenie wyższej od ceny rynkowej nie sprzeda nic.Cena ustala się na rynku,przedsiębiorstwo nie ma wpływu na jej kształtowanie-jest cenobiorcą.

Ja mam takie odpowiedzi,na resztę pytań też nie mam,ale chyba nawet nie będę się specjalnie męczyła żeby je znaleźć..obym nauczyła się tego co jest..

Powodzenia:)

Offline

 

#5 2011-05-04 21:00:56

Szrajber

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-24
Posty: 50
Punktów :   

Re: Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

Zaliczenie będzie z pytań z tej listy od profesora,tak?Czy jest możliwość,że wymyśli jeszcze coś dodatkowego:|?

Offline

 

#6 2011-05-05 10:56:26

karol

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-01-27
Posty: 24
Punktów :   

Re: Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

chyba tylko to co podał

Offline

 
  • Index
  •  » Ekonomia
  •  » Pytania na zaliczenie..pomocy,poproszę:)

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbusy Munchen psycholog Piła savo przeciw pleśni